02155050276
برندینگ۱۳۹۷-۴-۲۷ ۰۵:۵۷:۲۲ +۰۰:۰۰

طراحی بسته‌بندی

هر نام تجاری یا محصول نیاز به یک داستان منحصربه‌فرد برای معرفی خود دارد. داستانی که بتواند از طریق آن، ارتباط برقرار کند و محصول خود را به مخاطبانش معرفی نماید. ازاین‌رو شروع فرآیند طراحی بسته‌بندی در پرسیاه، با طراحی این داستان منحصربه‌فرد آغاز می‌شود. طراحی بسته‌بندی خوب، ارزش محصولات را به‌خوبی به نمایش می‌گذارد و آنچه درون خود دارد را متجلی می‌نماید. به‌عبارت‌دیگر می‌توان گفت ما در این فرآیند، تجربه‌ای که مخاطب پس از استفاده از محصول به دست خواهد آورد را برای او به شکلی بصری بازآفرینی می‌کنیم.

درباره این بخش

بسته‌بندی را می‌توان یکی از اولین عوامل معرفی و نمایش موفق یک محصول به شمار آورد. هنگامی‌که در مورد خرید یک محصول در بازار خرده‌فروشی صحبت می‌کنیم، تقریباً 70 درصد از تصمیمات مصرف‌کننده در فروشگاه و در همان نقطه فروش اتفاق می‌افتد. ازاین‌روست که بسیاری از مدیران، طراحی بسته‌بندی را جزئی بسیار مهم در کسب موفقیت یک محصول می‌دانند. همه میدانیم که بسته‌بندی جذاب یک محصول، می‌تواند تا حد زیادی در جلب توجه مشتریان بالقوه موثر باشد؛ چراکه بسته‌بندی اولین چیزی است که یک تجربه بصری را برای مشتری شکل می‌دهد. ازاین‌رو تأثیر بسته‌بندی مؤثر را به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان نادیده گرفت.

طراحی بسته بندی

نگهداری محتویات، کمک به فروش محصول، کمک به مصرف کننده در استفاده از محصول، تبلیغ ویژگی ها و مزایای محصول، هماهنگی با محصول، جلب توجه خریدار، نوآوری، آگاهی دهنده بودن، کاهش ضایعات محصول، کاربردی بودن، استفاده از ارزشهای بصری از مواردی است که در طراحی بسته بندی قابل توجه می باشد.

علاوه بر گرافیک و ظاهر بصری بسته بندی، متن و محتوای مناسب و هماهنگ با طرح، از نکات مهم در بسته بندی می باشد. این محتوا بایستی اطلاعات کافی در مورد محصول در اختیار مخاطب قرار دهد تا با استفاده از آن بتواند نسبت به خرید محصول تصمیم گیری نماید.

برای طراحی و آماده سازی بخش های مختلف کاتالوگ، از نرم افزار های Adobe Photoshop و Adobe Illustrator  استفاده می شود. 

طراحی بسته بندی با توجه به نوع، ابعاد، کارکرد و سایر ویژگی های محصول مشخص می شود. بسته بندی می تواند به صورتهای مختلفی همچون لیبل، نوار، طلق، جعبه، کارتن مقوایی طراحی  و چاپ شود.

مشتریان

img img

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان + 20 درصد تخفیف اولین سفارش
شماره همراه خود را ثبت کنید و هزینه های خود را کاهش دهید