02155050276
برندینگ۱۳۹۷-۴-۲۷ ۰۵:۵۷:۲۲ +۰۰:۰۰

طراحی اوراق اداری

اوراق اداری کسب و کار شما به عنوان یکی از ابزارهای بازاریابی شرکت شما محسوب می شود و کسب و کار شما را در یک نگاه، سازمان یافته و حرفه ای نشان می دهد. این، تاثیر قدرتمندی است که اوراق اداری حرفه ای روی مخاطبان ایجاد می کند و به شما کمک می کند هویت قوی تری را از خودتان به نمایش گذارده و توانمندی های خود را به دیگران معرفی نمایید.

درباره این بخش

با ارسال هر نامه، یادداشت و هر یک از اقلام اوراق اداری شما در حال معرفی خود به مشتریان احتمالی و بالقوه هستید. به عبارتی برای شروع هر گفتگویی شما از بخشی از اوراق اداری خود استفاده می کنید. این در حالی است که عموما این اقلام قادرند سریعتر از شما شرکتتان را معرفی کنند و اولین تاثیرات در ذهن مشتری الهام گرفته است همین اوراق ادرای است. اوراق اداری، بخشی از اقلام بسیار قابل توجه و مهم در اقدامات حوزه بازاریابی و ارتباطات شرکت هستند. نحوه طراحی اوراق اداری - از جمله تایپوگرافی، طرح، رنگ و یا رنگ جوهر و حتی انتخاب کاغذ - می تواند پیچیده، رسمی، صمیمی و ... باشد. چالش این است که مناسب ترین نوع نگاه و احساس برای شرکت شما کدام است. مواردی که ذکر شد و تمام متغیرهای موجود، می توانند تأثیر بسیار واقعی از تصور شرکت شما در ذهن مخاطب ایجاد نمایند.

طراحی اوراق اداری

استفاده از لوگوی مناسب و شکیل، توجه به رنگ بندی، استفاده از فونت و گرافیک مرتبط در طراحی، استفاده از کاغذ مناسب در چاپ و کیفیت چاپ می تواند تاثیر زیادی در جذابیت اوراق اداری شما داشته باشد. رعایت این موارد در اوراق اداری می تواند تصویر بهتری از شما در مراودات و مکاتبات با سایرین ارائه دهد.

اقلام اصلی اوراق اداری شامل سربرگ A4، سربرگ A5 ، پاکت نامه و کارت ویزیت هستند. اما بنا به نیاز و سفارش مشتری اقلامی مانند کاغذ یادداشت، لیبل cd، ابعاد دیگری از پاکت نامه نیز قابل انجام هستند.

برای طراحی و آماده سازی بخش های مختلف کاتالوگ، از نرم افزار های Adobe Photoshop و Adobe Illustrator  استفاده می شود. 

مشتریان

img img

مقالات مرتبط

مشاوره رایگان + 20 درصد تخفیف اولین سفارش
شماره همراه خود را ثبت کنید و هزینه های خود را کاهش دهید