Share on email
Share on print

طراحی لوگو شرکتی

طراحی لوگو شرکتی خوب اولین قدم برای موفقیت در تجارت است. این روزها شرکت ها برای آنکه بتوانند وجه تمایز خود را در ذهن و قلب مشتریانشان بنشانند نیاز به طراحی لوگو شرکتی خواهند داشت اگر شما هم کسب و کار جدیدی را اندازی کرده اید و یا در صدد توسعه و ریبرندینگ کسب و کار خود هستید نیاز به یک لوگو شرکتی خواهید داشت.

دسته بندی :
بیایید در مورد روش های موفقیت کسب و کارتان با هم گفتگو کنیم

- بخشی از مشتریان که طی ۲۰ سال گذشته در کنار آنها بوده ایم -

لوگو شرکتی بخش مهمی از هویت یک کسب و کار را می‌سازد که در اولین ارتباط‌های تجاری ، توسط مشتریان مشاهده ، درک و تفسیر می‌شود. هیچ جنبه ای از هویت سازمانی یک شرکت، بیشتر از لوگو، بلافاصله قابل تشخیص نیست. با این مقدمه سوال پیش روی هر مدیر کسب و کاری این است که با توجه به برجسته بودن نقش طراحی لوگو شرکتی ، تلاش برای ایجاد و یا تغییر لوگو شرکت چقدر اهمیت خواهد داشت؟ چگونه کسب و کارها می توانند بدون ایجاد سردرگمی مخاطبان ، برندسازی را به درستی انجام دهند؟

چه زمانی باید طراحی لوگو شرکتی خود را بازآفرینی کنید؟

  1. خوب شاید عمومی ترین و اولین پاسه می تواند این یک جمله باشد؛ زمانی که سبک (مفاهیم و الگوهای )لوگو شما قدیمی شده است.
  2. زمانی که شرکت شما در حال گسترش خط تولید خود و ورود به زمینه های جدیدی از خدمات و یا محصولات است.
  3. زمانی که شرکت یا کسب و کار شما  در حال ادغام شدن است.
  4. زمانی که کسب و کار شما از عدم خوشنامی در بازار رنج می‌برد.
  5. زمانی که در حال جهانی شدن و توسعه گشترده بازار هستید.

بی شک جدای از مواردی که در بالا لیست کردیم  هر کسب و کاری بنا بر شرایطی که در آن قرار دارد دلایل خود را برای باز طراحی لوگو خواهد داشت؛ اما آنچه مسلم است اینکه، باز طراحی یا ریدیزاین لوگو می‌تواند تبعات مثبت و منفی زیادی را به همراه داشته باید که در هنگام تصمیم گیری در مورد آنها می بایست از نظرات مشاوران متخصص بهره ببرید.

خطرات موجود در باز طراحی لوگو شرکتی چیست؟

اگر مصرف کنندگان با لوگوی فعلی شما ارتباط عاطفی و ادراکی بر قرار کرده باشند ، یک طراحی مجدد عجولانه می تواند نتیجه معکوس داشته و به فروش آسیب برساند. تغییر همیشه به معنای پیشرفت نیست. این درحالی است که اگر باز طراحی لوگو در زمان مناسب و به شکل مناسب صورت پذیرد میتواند نتایج بسیار ارزشمندی را برای کسب و کار و درخشش برند به بار آورد.

مردم چگونه به لوگو شرکت شما واکنش نشان می دهند؟

طبق بررسی های مرکز تحقیقات بازار شیکاگو (C+R)، موثرترین آرم ها بی حاشیه و مینیمالیستی هستند. بی دلیل نیست که سید مهدی احدی نژاد مشاور ارشد برندسازی و نوآوری ، به شرکت ها  توصیه می کند که آرم خـود را ثابت ، ساده و به یاد ماندنی نگه دارند.

او معتقد است: ” اگر هدف شما از طراحی و یا باز طراحی لوگو شرکتی تان فقط جنبه زیبا شناختی باشد  و نتواند  احساسات ، لحن و شخصیت و DNA برند شما را معرفی کند . شما به چیزی جز رنگ ها ، اشکال ، الگوها و فونت هایی که لوگو شما را شکل می‌دهند نیاز نخواهید داشت . اما اگر به دنبال آن هستید که کسب و کار خود را در دراز مدت با برنامه پیش ببرید نیاز است به فاکتورهای روانشناختی و ارتباطی بسیار زیادی توجه کنید که این عوامل در دراز مدت ردپای خود را در کسب و کار شما ایفا خواهند کرد و به ساختار برند شما شکل می‌دهند”.

خوش آمدید

ما جدیدترین های دنیای برندینگ را با زبانی روان در اختیار شما می‌گذاریم و با مشاوره‌های خود کسب و کار شما را رونق می‌بخشیم.